[O1] Tłumik lub coś innego!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • abbmf
    Classic
    • 2010
    • 4

    [O1] Tłumik lub coś innego!

    Jak napisałem w pierwszym poście nie do końca była to przemyślana decyzja. Trafiła się bardzo dobra oferta i kupiłem sprężyny. Jak już je miałem to założyłem. Jeździ się dobrze. Trochę spadł komfort (mało istotne), ale właściwości jezdne poprawiły się (SUPER) znacznie 8) Nigdy nie atakowałem krawężników, a teraz tym bardziej nie będę tego robić. Do jazdy po Wro i zachodnich autostradach będzie dobrze A w Polskę się nie zapuszczam wcale więc myślę, że będzie dobrze i nie będę musiał remontować zawiechy co chwilę
    Andrzej
  • Janusz82
    Classic
    • 2009
    • 11

    #2
    [O1] Tłumik lub coś innego!

    Na wolnych obrotach podczas postoju w środku jest cichuteńko i miło a gdy jade np: na 5 biegu mam 2000 obr/min i dodaje gazu pracuje jak Subaru ze sportowym wydechem. Wjechałem ostatnio na kanał i pod spodem wszystko wygląda w porządku. Nie zauważyłem tam żadnej rdzy i innych niepokojących przypadłości.
    Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Gdy jade równo w granicach 80 km/h nie przyspieszając jest ok a gdy tylko dodam gazu od razu burczy sportowo.
    W środku słychać ten dźwięk jak dobiega z przodu jakby z pod silnika, a moze w środku coś w tłumiku koroduje.
    Znacie takie przypadki? :?:
    Janusz Bus

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      a może masz wypalony tłumik od góry i gazy wydechowe walą o podłogę ???

      Komentarz

      • Carey2009
        Classic
        • 2009
        • 12

        #4
        może być związane z korozją.....
        ...DIESEL KOPCI , DIESEL CZADZI , DIESEL NIGDY CIĘ NIE ZDRADZI... Octavia

        Komentarz

        • tom2212
          RS
          • 2008
          • 3892

          #5
          lub cos z katalizatorem sprawdz czy w srodku jest cały

          Komentarz

          • vince123
            Elegance
            • 2009
            • 923

            #6
            Janusz82, u mnie jest ten sam przypadek...albo ewentualnie tlumik dostaje drgan i obija sie o cos ...u mnie na kanale tez jest ok,gorzej w trasie
            sprzedam do OI :

            szyby cala lewa strona
            nadkole nowe LP
            kontakt PW

            Komentarz

            • Michal_ts
              Drive
              • 2009
              • 74

              #7
              Stawiam na uszczelkę układu wydechowego zaraz za kolektorem lub w okolicach katalizatora.

              Komentarz

              • vince123
                Elegance
                • 2009
                • 923

                #8
                Zamieszczone przez Michal_ts
                Stawiam na uszczelkę układu wydechowego zaraz za kolektorem lub w okolicach katalizatora.
                moze mogbys wrzucic jakies foty aby troche bardziej nam to zobrazowac :?: :?:
                sprzedam do OI :

                szyby cala lewa strona
                nadkole nowe LP
                kontakt PW

                Komentarz

                • wolt77
                  Drive
                  • 2006
                  • 77

                  #9
                  Ja mam tak samo. Na początku tego roku wymieniałem uszczelkę kolektora wylotowego. Dziś wjadę na kanał i zobaczę co się dzieje. Katalizator był wymieniany w zeszłym roku. Może TTTM jak jest zimno, pojawiło sie to teraz na jesieni, latem było spoko.

                  Komentarz

                  • DJTOMEK
                    Ambiente
                    • 2009
                    • 192

                    #10
                    i ja mam ten problem ! jak kupilem auto to koncowy tlumik byl pognity więc myślalem ze to jego wina ... wymieniłem na nowy i efekt dalej jest ! tłumik jest szczelny od kolektora po koncowy bo bylo to sprawdzane ... a moze to taka przypadłosc tych 1,8 20v ? bardzo mi to nie przeszkadza bo podczas przyspieszania dzwiek jest fajny ale juz na treasie z deka irytuje :?
                    familly car na 17 zool ;-)
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=389936#389936

                    Komentarz

                    • vince123
                      Elegance
                      • 2009
                      • 923

                      #11
                      Zamieszczone przez DJTOMEK
                      a moze to taka przypadłosc tych 1,8 20v ?
                      DJTOMEK, chyba nie tylko 1,8 .... w 1,6 tez... obejrze dokladnie na kanale jak to wyglada...i moze wystarczy lekko blache podgiac (oslone jakas)
                      sprzedam do OI :

                      szyby cala lewa strona
                      nadkole nowe LP
                      kontakt PW

                      Komentarz

                      Pracuję...